Home » Wycieczki

Wycieczki

STARE MIASTO

STARE MIASTO - Przewodnik po Walencji

Spacer uliczkami historycznego centrum Walencji, w celu zapoznania się z najważniejszymi miejscami, budynkami, pałacami i placami miasta: Wieże Serrano (dawna brama wejściowa do miasta), Pałac Benicarló (siedziba lokalnego parlamentu), Pałac Generalitat (siedziba rządu lokalnego), Plac de la Virgen i Bazylika, Katedra św. Grala, Plac Almoina z Muzeum Archeologicznym, Plac Św. Katarzyny (możliwość degustacji typowego walencjańskiego napoju- Horchaty), Dawna Giełda Jedwabiu (Światowe dziedzictwo kultury UNESCO), Mercado Central (największy w Europie rynek świeżej żywności), Ratusz i Muzuem Ceramiki.

Istnieje możliwość zorganizowania degustacji lokalnych produktów (sery, wędliny) jak i lokalnych win i napoi.

MIASTO NAUKI I SZTUKI I MUZEUM FALLAS

MIASTO NAUKI I SZTUKI I MUZEUM FALLAS - Przewodnik po Walencji

Wycieczka umożliwia zapoznanie się z najnowocześniejszą częścią miasta, Walencją XXI wieku- Miastem Nauki i Sztuki, jak również poznanie historii głównego święta Walencji- Las Fallas.

Zwiedzanie supernowoczesnego kompleksu naukowo-rozrywkowego, położonego w dawnym korycie rzeki Turia, autorstwa sławnego Santiago Calatravy obejmuje zwiedzanie z zewnątrz następujących bydynków: Opery, Muzeun Nauki, Kina IMAX, Strefy Cienia, jak i mostów otaczających kompleks. Możliwość zorganizowania wejściówek do Muzeum i Kina IMAX.

Po spacerze wokół tych fantastycznych budynków, czas na zwiedzanie Parku Oceanograficznego OCEANOGRAPHIC, w której przedstawiony jest świat mórz i oceanów.

Dzięki położonemu niedaleko Muzeum Fallas, poświęconemu głównemu świętu Walencji- Las Fallas, poznamy znaczenie i historie Las Fallas, jak również obejrzymy setki figurek wykonanych z drewna, plastiku i fibry, które zostały uratowane przed spaleniem ze względu na swą wyjątkowość i piękno.

OCEANARIUM

OCEANARIUM - Przewodnik po Walencji

Walencjański Oceanographic Park jest trzecim co do wielkości parkiem wodnym (akwarium) na świecie i częscią supernowoczesnego kompleksu naukowo-rozrywkowego Miasta Nauki i Sztuki. Położone w dawnym korycie rzeki Turia, bardzo blisko Morza Śródziemnego.

Ponad 42 miliony litrów wody, 500 gatunków morskiej fauny I flory, 45000 osobników: 2metrowe białe rekiny i wiecznie żartujące delfiny czekają na zwiedzającyh. W zależności od dnia i pogody można obejrzeć Show z delfinami (30minut), obecnie jedno z najlepszych na świecie. Młoda Yulka (wieloryb) każdego dnia jest gotowa zabawiać zwiedzających. W zależności od miesiąca można spotkać flemingi i pelikany które zatrzymają się tutaj podczas swych podróży do lub z Afryki. Wewnątrz Oceanarium można podziwiać również najdłuższy wodny tunel w Europie- mający ponad 35m. długości.

WALENCJA W JEDEN DZIEŃ

WALENCJA W JEDEN DZIEŃ - Przewodnik po Walencji

Program umożliwiający zwiedzanie w jeden dzień całej Walencji: tak Starego Miasta z najważniejszymi zabytkami, zwiedzanie panoramiczne wzdłuż dawnego koryta rzeki Turia, jak i nowoczesnej Walencji XXI wieku- Miasta Nauki i Sztuki wraz z Oceanarium.

W historycznej częśći miasta zwiedzimy następujące zabytki: Katedrę św.Grala, Bazylikę, Pl.Virgen, Plac św. Katarzyny oraz Giełde Jedwabiu i Rynek Centralny. Możliwość zorganizowania degustacji lokalnego napoju Horchaty jak i produktów lokalnych (sery, wędliny, wina).

Podczas transferu do nowoczesnej częsci miasta, zwiedzimy Walencję modernizmu z początku XX wieku i przemierzymy ulice Walencji wzdłuż 12 km ogrodów Turia, znajdujących się w dawnym korycie rzeki.

W Mieście Nauki Sztuki zwiedzanie kompleksu Santiago Calatravy z zewnątrz, z wyjątkiem Oceanarium- największego parku wodnego w Europie, gdzie będziemy mogli podziwiać rekiny, delfiny, morsy, foki, biełuchy i wiele innych gatunków reprezentujących morza i oceany świata.

WALENCJA ARTYSTYCZNA

WALENCJA ARTYSTYCZNA - Przewodnik po Walencji

Zwiedzanie artystycznej części miasta i zapoznanie się z wysokiej jakości walencjańska ceramiką i słynną na cały świat, niezwykle eskluzywną porcelaną braci Lladró.

Narodowe Muzeum Ceramiki znajdujące się w przepięknym Pałacu Marques de Dos Aguas, którego fasada wykonana jest z alabastru, umożliwia nam zapoznanie się z ceramiką już z czasów iberyjskich, jak i Hiszpanii muzułmańskiej, chrześcijąńskiej czy wreszcie zapoznanie się z ceramiką wykonaną przez samego Picassa.

Po zwiedzaniu Muzeum możliwość degustacji Horchaty (lokalny napój).

Transfer do Muzeum i Fabryki Lladró umożliwi zapoznanie się z uliczkami Walencji, jak i podziwianie 12 km ogrodów Turia, powstałych w miejscu dawnego koryta rzeki.

Wizyta w Fabryce i Muzeum porcelany braci Lladró przybliży nam proces produkcji tych niezwykle eksluzywnych figurek, wykonanych ręcznie z niezwykłym kunsztem i troską o drobiazgi. W muzeum będziemy mogli zobaczyć najsłynniejsze figurki powstałe podczas długiej historii fabryki.