Home » Alicante/ Castellón

Alicante/ Castellón

Wycieczki po Alicante i Castellón

Wycieczki po Alicante i Castellón - Przewodnik po Walencji

Jako licencjonowany przewodnik po regionie Walencji posiadam również uprawnienia do oprowadzania turystów po prowincjach Alicante i Castellón.

Zarówno na turystów indywidualnych jak i  na wycieczki grupowe czeka wiele atrakcji. Proponuję Państwu szeroki wachlarz możliwości: wycieczki piesze, minibusem, autokarem, segwayem, wycieczki rowerowe, jak też długie spacery po najważniejszych dzielnicach w rytmie hiszpańskiej muzyki przy smaku lokalnego wina i tradycyjnych przystawek tapas.

 

Poniżej znajdą Państwo kilka propozycji wycieczek po prowincjach Alicante i Castellón.

Jeżeli wypoczywają Państwo w okolicach Alicante ( Denia, Xabia, Calpe, Torrevieja, Elche) lub Castellón (Bennicassim, Peñiscola, Morella, Oropesa del Mar) to zapraszam serdecznie do skontaktowania się ze mną. Gwarantuję wspaniałe przeżycia i profesjonalną obsługę.

Prowincja ALICANTE

Prowincja ALICANTE - Przewodnik po Walencji
  • Alicante- Zwiedzanie stolicy prowincji- Alicante: promenada nadmorska, Ratusz, katedra Świętego Mikołaja z Bari i główna atrakcja- forteca Zamku Świętej Barbary- wspaniałe widoki na miasto  i okolice.  Możliwość zwiedzania MARQ- jednego z najciekawszych i najnowocześniejszych w Europie Muzeum Archeologicznego, celem poznania historii miasta i regionu. Możliwość zorganizowania Tapas Tour- zwiedzanie miasta połączone z degustacją potraw i win.
  • Guadalest- Podróżując malowniczymi krajobrazowymi górskimi drogami docieramy do miejsca, w którym można połączyć relaks z podziwianiem pięknych widoków- malutkiego miasteczka Guadalest.  Podczas podróży darmowa degustacja lokalnych słodkich win, soku z pomarańczy czy miodu z nieszpułki.  W Guadalest prócz zwiedzania wielu ciekawych zabytków, bedzie można skorzystac z licznej oferty gastronomicznej lub sklepów z pamiątkami.  Uczestnicy wycieczki otrzymają zniżki na wstęp do wszystkich muzeów ( m.in. Muzeum Miniatur, Muzeum Etnograficzne).
  • Elche liczące 200 tysięcy mieszkańców i drugie co do wielkości miasto prowincji Alicante, to znany ośrodek produkcji obuwia, ale przede wszystkim miasto palm.  Największe drzewa palmowe w Europie  rosną właśnie tutaj. W Elche znajdują się dwa zabytki Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pierwszym ze zwiedzanych zabytków UNESCO jest „Ogród Księdza” w którym znajduje się gigantyczna Palma Cesarska i ponad 2000 gatunków fauny i flory. Kolejnym zabytkiem jest Bazylika Matki Boskiej w której co roku w sierpniu przedstawiane jest teatralne Misterium Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
  • Poznaj Benidorm w oryginalny i zabawny sposób: Segway! Prędkość, dobra zabawa i łatwa obsługa. Uczestnicy wycieczki zostaną wyposażeni w zestaw słuchawkowy ułatwiający słuchania przewodnika podczas zabawy segwayem.

Prowincja CASTELLÓN

Prowincja CASTELLÓN - Przewodnik po Walencji
  • Castellón- wizyta w nowoczesnej stolicy prowincji: dwugodzinny spacer po centrum miasta. Zwiedzanie najważniejszych zabytków, m. in. katedra Santa María, ratusz, Rynek, dawna giełda konopii, historyczne kasyno... W trakcie możliwość degustacji tapas i wina w dzielnicy portowej.

  • Peñíscola- zwiedzanie starego miasta. Główna atrakcją tego miasta jest historyczny zamek – forteca antypapieża Pedro de Luna, Benedykta XIII. Opcjonalnie możliwość przejazdu i zwiedzania oddalonej o 70km miejscowości Morella, uroczego miasteczka otoczonego średniowiecznym murem.

  • Segorbe- spacer ulicami starego miasta, zwiedzanie katedry z kryptą, Muzeum Święta Byków i Koni oraz Muzeum Oliwy, przybliżającym historię produkcji oliwy.  W programie degustacja oliwy i lokalnych produktów gastronomicznych.